Wizyta rehabilitacyjna

Jak wygląda pierwsza wizyta i jak przebiegają kolejne spotkania?

Podczas pierwszej wizyty pacjent jest badany przez lekarza weterynarii i wykwalifikowanego zoofizjoterapeutę. Opiekun powinien znać historię choroby swojego zwierzęcia (objawy choroby, jej rozwój, samopoczucie zwierzęcia itp.)

Po obserwacji i badaniu klinicznym, terapeuta (w porozumieniu z lekarzem prowadzącym) podejmuje decyzję co do metod rehabilitacji, doboru właściwych terapii oraz częstotliwości zabiegów. Efektywna terapia składa się z minimum 10 wizyt, podczas których łączone są odpowiednie dla danego schorzenia rodzaje terapii.

W zależności od ustalonego planu rehabilitacji, zaordynowanych terapii, kolejne spotkania trwają ok. 1-1,5 godziny. W tym czasie właściciel może przebywać wraz ze swoim zwierzęciem w Psychodni lub pozostawić pacjenta i wrócić po zakończeniu zabiegów. W Psychodni mamy hot-spot (swobodny dostęp do Internetu), z którego mogą korzystać klienci.

 

Ćwiczenia na bieżni wodnej:

zwierzę zostaje wprowadzone do suchego basenu bieżni, który następnie wypełniany jest odpowiednią ilością wody. Po kilku minutach rozgrzewki i oswojenia się z bieżnią, lekarz lub fizjoterapeuta ustawiają odpowiednią prędkość i kontrolują przebieg ćwiczeń. Po zabiegu woda zostaje odpompowana, a zwierzę przez otwartą burtę opuszcza bieżnię wodną, po czym zostaje wytarte ręcznikiem i w razie potrzeby wysuszone suszarką.

 

Pozostałe zabiegi:

fizjoterapeuci pracują ze zwierzętami na materacach lub na stołach (w przypadku mniejszych zwierzęta) w salach Psychodni. Wszystkie zabiegi i ćwiczenia przeprowadzane w sali gimnastycznej można obserwować przez przeszklone ściany.

UWAGA! Niezależnie od rodzaju terapii właściciel powinien przynieść ze sobą ręcznik oraz garść ulubionych smakołyków zwierzęcia.

 

Wizyty rehabilitacyjne i treningi umawiane są telefonicznie pod numerem:

(22) 833 26 24