Pielęgnacja psów i kotów

 • Kąpiele lecznicze

  Wykonywane są przy różnego rodzaju problemach dermatologicznych takich jak stany zapalne skóry, alergie itp. Ważne jest aby do  kąpieli leczniczych zastosować  zalecone przez lekarza weterynarii szampony i preparaty lecznicze. Jeśli nie macie Państwo możliwości wykonania takiej czynności w domu zapraszamy do Psychodni.

 • Kąpiele pielęgnacyjne

  Pomagają utrzymać w czystości stan skóry i okrywy włosowej. Niektóre rasy psów wymagają częstszego kąpania niż inne. Dotyczy to głównie psów długowłosych takich jak np. Yorkshire terriery, maltańczyki, shih-tsu. Do kąpieli należy używać tylko szamponów przeznaczonych dla zwierząt, ponieważ zastosowanie szamponów dla ludzi może wywołać problemy skórne u naszych pupili.

 • Strzyżenie

  Wpływa na wygląd zwierząt oraz stan ich skóry i okrywy włosowej. U niektórych psów i kotów strzyżenie jest jednym z głównych elementów pielęgnacyjnych. Poza wyglądem zewnętrznym często wpływa na jakość okrywy włosowej i stan  skóry . Zabieg powinien być wykonywany przez profesjonalny personel, co pozwala ograniczyć stres zwierzęcia i czas potrzebny na wykonanie  zabiegu.

 • Trymowanie

  Zabieg pielęgnacyjny polegający na usuwaniu martwego włosa  i wyczesywaniu podszerstka. Rasy psów, u których wykonywany jest tego rodzaju zabieg to teriery, sznaucery, jamniki, setery i spaniele. Ważne jest aby trymowanie przeprowadzić we właściwy bezbolesny sposób.

 • Obcinanie pazurów

  Psy, które nie chodzą po twardych podłożach wymagają częstszego skracania pazurów. Zbyt długie  pazury utrudniają psu chodzenie, czasami może nawet doprowadzić do wrośnięcia pazura w opuszkę palcową. Koty wychodząca na dwór nie powinny mieć obcinanych pazurków, gdyż w razie zagrożenia nie mają możliwości obrony i ucieczki np. na drzewo.