Wskazaniem do rehabilitacji zwierząt jest wiele chorób narządu ruchu oraz chorób neurologicznych.
Jak wygląda pierwsza wizyta przed planowaną fizjoterapią zwierzęcia i jak przebiegają kolejne spotkania rehabilitacyjne...
Hydroterapia stanowi jedną z najefektywniejszych form rehabilitacji zwierząt. Wykorzystuje właściwości środowiska wodnego oraz dobroczynne oddziaływanie ruchu na organizm zwierzęcia dlatego jest bardzo chętnie wykorzystywana w fizjoterapii psów a czasem nawet kotów.
Przyspiesza regenerację tkanek miękkich i zmniejsza stany zapalne, ma działanie przeciwbólowe.
Leczenie przy użyciu ultradźwięków znajduje zastosowanie w rehabilitacji zwierząt z chorobami aparatu ruchu, m. in. po przebytych urazach, w chorobie zwyrodnieniowej, przykurczach i zwłóknieniach mięśni.
Terapia wykorzystująca pole magnetyczne. Jest wskazana w fizjoterapii zwierząt z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego oraz neurologicznymi.
W fizjoterapii zwierząt wykorzystuje się działanie lecznicze zarówno zimna, jak i ciepła.
Poprawiają sprawność i siłę mięśniową. Stanowią bardzo ważny element fizjoterapii zwierząt.
Normuje napięcie mięśniowe, poprawia ukrwienie. Masaż jest bardzo pomocny w rehabilitacji psów, kotów i innych zwierząt
Rehabilitacja psów i kotów w wieku podeszłym poprawia ich komfort życia. Przeciwbólowe zabiegi fizykalne, w połączeniu z treningiem na bieżni wodnej, usprawniają seniorów i pozwalają cieszyć im się dłużej aktywnym życiem.
Akcesoria rehabilitacyjne dla psów i kotów są uzupełnieniem a często niezbędnym elementem kompleksowego programu fizjoterapii zwierząt Ułatwiają lub umożliwiają samodzielne funkcjonowanie pacjenta rehabilitacyjnego. Wspólne spacery znów stają się przyjemnością.
Leczenie stanów zapalnych stawów i chorób zwyrodnieniowych.